Lenny

Sobota 14:00
Letní kino
Hudba

Objev roku 2013 v anketě Anděl, a v témže roce byla nominovaná na Objev roku v anketě Český Slavík Mattoni. V roce 2013 podepsala smlouvu s hudebním vydavatelstvím Universal Music a v červnu téhož roku vydala své první EP s názvem All My Love se čtyřmi skladbami, z toho třemi autorskými. Své druhé EP s názvem Fighter vydala v prosinci téhož roku.

V září 2016 vyšlo její debutové studiové album Hearts. V rámci něj Lenny vyjela na klubová turné Hearts Tour, která byla na všech místech vyprodaná. Za album Hearts Lenny získala nominaci na Cenu Apollo. V roce 2016 byla též nominována v kategorii Zpěvačka na hudební cenu Žebřík a v celkem čtyřech kategoriích na cenu Anděl. Z těchto čtyř nominací proměnila všechny, a to v kategoriích Album roku (Hearts), Skladba roku (Hell.o), Zpěvačka roku a Videoklip roku (Hell.o). Rovněž převzala žánrového Anděla v kategorii Rock & Pop.

Úspěch se skladbou „Hell.o“ slavila také v Itálii, kde se představila v tamní talk show Che tempo che fa. V červnu téhož roku se skladbou vystoupila jako host na 11. ročníku hudebních cen Wind Music Awards ve Veroně.

V červnu 2017 podepsala globální smlouvu s německým Universal Music, pod nímž vydala remix písně „Hello.o“ od amerického dua Fancy Cars. Na jaře 2018 si ji britská soulová zpěvačka Emeli Sandé vybrala jako support pro svůj koncert v pražské O2 areně.

V květnu 2018 vypustila do světa nový singl a videoklip „Enemy“, jenž je předzvěstí druhého studiového alba. Druhou ochutnávkou je skladba „Home“, která vychází v listopadu 2018 několik dní před startem Turné MMXVIII.

Pozvěte vaše kamarády na Facebooku

Fotografie Lenny
Embedded thumbnail for LennyEmbedded thumbnail for LennyEmbedded thumbnail for LennyEmbedded thumbnail for Lenny
sipka